Automatizace a self-service nástroje v digitální éře

Automatizace a self-service nástroje v digitální éře

21.03.2024
V digitální éře, kde rychlost a přístupnost informací hrají klíčovou roli, se pojišťovny obrací k technologiím, které transformují zážitek jejich klientů. Digitální portály jsou příkladem tohoto trendu, poskytující uživatelům kontrolu a flexibilitu, které zároveň nabízejí pojišťovnám nástroje pro snížení nákladů a zvýšení celkové efektivity.

Vývoj těchto portálů je promyšlený proces, který vyžaduje integraci řady automatizovaných systémů a self-service nástrojů, zajišťujících, že každá interakce je bezpečná, efektivní a osobní. Naše technologická společnost se řadu let podílí na tomto vývoji, poskytujeme řešení, která zjednodušují procesy a zlepšují zkušenosti klientů skrze automatizace a self-service nástroje v rámci klientských zón, portálů pro zprostředkovatele a zákaznické portály.

 

Tyto vybrané příklady poukazují na široký rozsah možností, jak technologie může přinést významnou přidanou hodnotu pojišťovnám, zvyšovat efektivitu a zlepšovat zákaznický zážitek:

  • Online klientské portály a mobilní aplikace pro správu účtů, které zákazníkům umožňují kdykoliv a odkudkoliv efektivně spravovat své pojistky.

  • Chatboti pro okamžitou podporu, interaktivní kalkulačky, nástroje a dynamické FAQ se znalostními databázemi, které poskytují rychlé odpovědi a podporu pro běžné dotazy a potřeby zákazníků.

  • Personalizované dashboardy a přehledy,  interaktivní webformuláře pro snadné změny v pojistných smlouvách.

  • Dvoufaktorová autentizace a šifrování dat chrání citlivé informace a API Gateway zajišťuje, že i při aktualizaci osobních údajů nebo změně platební metody jsou data bezpečně synchronizována napříč systémy. Biometrické ověření pro bezpečnější přístup k účtům.

  • Interaktivní přehledy produktů a služeb, které zákazníkům umožňují lepší pochopení nabízených řešení.

  • Notifikační systémy pro upomínky na platbu a personalizované video návody.

  • A mnoho dalších…. :-)

 

Vstupujeme do nové éry pojišťovnictví, kde digitalizace, automatizace a self-service technologie zvyšují nejen efektivitu a snižují náklady, ale především přinášejí klientům větší kontrolu nad jejich pojistnými produkty a službami.

Toto vše vede k vytvoření ekosystému, kde klienti cítí, že mají nad svými pojistnými produkty plnou kontrolu, a zároveň jsou ujištěni, že za technologií stojí spolehlivý partner, který jim poskytne podporu v případě, že si sami nevědí rady. Tyto digitální portály tedy nejen zvyšují nezávislost a spokojenost klientů, ale také jim poskytují pocit bezpečí a důvěry ve služby pojišťovny.

V Cleverbee se snažíme být partnerem pro digitální transformaci, poskytovat nejen technologickou expertizu, ale i strategické poradenství, abychom našim klientům pomohli s navigací v dynamickém digitálním prostředí.