CAS - Jednotné a bezpečné přihlašování do všech vašich aplikací na jednom místě

Jednotné a bezpečné přihlašování do všech vašich aplikací na jednom místě

26.07.2023
dnešním technologicky propojeném světě hrají softwarové nástroje klíčovou roli v poskytování spolehlivých a bezpečných služeb. Jedním z takových nástrojů je Apereo CAS, který v Cleverbee využíváme k podpoře svých projektů a zákazníků. V tomto článku si přiblížíme, co Apereo CAS představuje, a proč se stal oblíbeným nástrojem nejen ve vysokoškolské sféře, ale i mezi světovými společnostmi a menšími specializovanými institucemi.

Apereo CAS (Central Authentication Service) je open source nástroj s aktivní komunitou, která ho podporuje a pravidelně přispívá do jeho vývoje. Jeho hlavním posláním je poskytnout robustní a bezpečné řešení pro autentizaci a jednotnou správu přihlášení pro webové aplikace. Díky této funkcionalitě se stal klíčovým nástrojem v mnoha odvětvích.

Původně byl Apereo CAS zamýšlen jako projekt pro vysoké školy a univerzity, avšak časem si získal popularitu a důvěru také v podnicích, včetně globálních firem ze seznamu Fortune 500. To svědčí o jeho schopnosti skvěle se přizpůsobit potřebám různých.

Jednou z hlavních předností Apereo CAS je jeho otevřenost a dostupnost zdrojového kódu. Díky tomu mohou vývojáři a IT odborníci upravovat nástroj podle svých potřeb a přispívat k jeho dalšímu zdokonalování. Tato spolupráce umožňuje neustálé vylepšování funkcionality a zabezpečení, což je klíčové pro udržení konkurenceschopnosti v rychle se měnícím digitálním prostředí.

Díky tomuto nástroji můžeme nabízet svým zákazníkům moderní a uživatelsky přívětivé aplikace, které jsou zároveň dobře chráněny před neoprávněným přístupem.

V dalším článku Vám přiblížíme rozdíly mezi „starou“ a novou verzí tohoto nástroje a co nás v novince zaujalo :-)

 

https://www.apereo.org/projects/cas

 

#ApereoCAS #UnifiedAuthentication #AccessManagement #UserPermissions #SimplifyLogin #EfficientSecurity #SingleSignOn #UserExperience #BusinessSolution #OpenSource #Cleverbee