Workshop o BI, DMS a portálech

 

31.1.2018 od 9h v hotelu Jurys Inn Prague

Workshop je zdarma a kapacitně omezen, proto prosíme o včasnou rezervaci míst prostřednictvím formuláře v odkazu.

Anotace k tématům

Portál Liferay patří mezi špičku na trhu s opensource portály. Hlavními přednostmi je snadná integrace s ostatními prvky infrastruktury, editace webového obsahu bez nutnosti znalosti html a možnost využít přednastavených i vlastních grafických témat. V tomto příspěvku bude portál Liferay stručně představen. Následně bude přímo na místě demonstrována editace webového obsahu portálu Liferay a představena klíčová řešení interních i externích portálů na platformě Liferay z dílny Cleverbee.
Portál Liferay jako prezentační platforma
V příspěvku se seznámíme se zkušenostmi při zavádění centrálního systému pro práci s dokumenty. Budou diskutovány přípravné činnosti , postupy a podmínky pro zajištění přechodu na digitální formu práce s dokumenty a řízení procesů. Budou uvedeny zkušenosti při zavádění DMS systému s ohledem na vazby na organizační strukturu společnosti, na připojení agendových systémů, zabezpečení systému a také i možnosti změny pracovních postupů při zpracování příslušných agend.
Budujeme centrální úložiště
Alfresco je robustním ECM systémem, které působí na trhu již řadu let. Téměř shodnou dobu je společnost Cleverbee solutions s.r.o. jeho implementátorem. Aktuální verze, kterou společnost Cleverbee solutions nabízí je novou verzí Alfresco One 5.2. Tato verze obsahuje celou řadu novinek a vylepšení. Tyto novinky nejsou pouze novinkami komunitní edice, ale i výsledkem dlouholetých zkušeností s implementací tohoto systému společností Cleverbee solutions s.r.o. V tomto příspěvku se rádi s Vámi o tyto novinky podělíme.
Alfresco 5.2 jako řešení centrální správy dokumentů
Díky rozsáhlým možnostem rozšiřitelnosti portálu Liferay je možné portál integrovat s dalšími systémy ve společnosti a učinit tak z portálu hlavní nástroj pro práci uživatele. Správa a přístup k dokumentům, přístup k reportům, nebo personalizovaný dashboard poskytující uživateli přehled důležitých informací jsou jen některými z příkladů možné integrace portálu Liferay ostatními firemními systémy. V tomto příspěvku představíme několik možností integrace systémů Pentaho a Alfresco v rámci portálu Liferay vyvinutých společností Cleverbee solutions s.r.o.
Portál Liferay jako centrální bod přístupu
Data jsou nejcennějším majetkem každé organizace a poznatky, které z nich lze získat, jsou nezbytné pro strategické rozhodování i každodenní práci. Úvodní přednášku na téma business intelligence věnujeme balíku nástrojů Pentaho. Představíme vám jeho historii a pozici na trhu, jeho schopnosti a výhody, kterými si získal naši přízeň. Následně si povíme, jak s produkty Pentaho integrujeme data zevnitř organizace i zvenčí, budujeme datové sklady, navrhujeme krásné reporty pro tisk a vyzbrojujeme uživatele analytickými nástroji.
Pentaho jako platforma pro reporting a datovou integraci
Vybrali jsme tři různé způsoby, jak pomocí BI řešení Pentaho dostat data k uživatelům, kteří je potřebují. První představuje nasazení serveru Pentaho jako aplikace, kam uživatelé chodí pro reporty. Dotkneme se zabezpečení dat podle uživatelských rolí a volné integrace na další systémy pomocí single sign-on. Druhým je využití serveru Pentaho jako poskytovatele dat pro dashboardy v portálu Liferay. Ve třetím představíme, jak může Pentaho posloužit pro auditování přístupů do systému elektronické správy dokumentů. Shrneme výhody a nevýhody řešení a zkušenosti s implementací.
Případové studie aneb jak využít Pentaho BI

Workshop je zdarma a kapacitně omezen, proto prosíme o včasnou rezervaci míst prostřednictvím formuláře v odkazu.