Skip to Content
Intranety Intranety - icon

Intranety

Všechny společnosti napříč obory mají jedno společné. Pro efektivní fungování je vždy zásadní propojit, sjednotit a sdílet informace a data uvnitř organizace. Ideálním řešením jsou intranety (B2E portály), které pro tento účel poskytnou prostor, a to bezpečně v soukromé síti. 

Dobře fungující portál je účinným komunikačním nástrojem uvnitř organizace a vstupní bránou ke všem potřebným nástrojům a aplikacím, který zaměstnancům usnadní a zefektivní týmovou spolupráci a poskytuje jim vždy správné a aktuální informace. V neposlední řadě jsou intranety důležitou součástí firemní kultury. Mohou sloužit například jako fórum, prostor pro diskuse, kreativitu a nápady, které pomohou zlepšit pracovní prostředí a posílit firemní značku uvnitř organizace.

Speciální částí intranetu jsou tzv. extranety, které mohou část obsahu zpřístupnit i uživatelům mimo organizaci (např. partnerům a zákazníkům).

Za osmnáct let vývoje aplikací a portálových řešení jsme si vybrali to nejlepší – Liferay portál. Oceňujeme jeho přednosti v technologické oblasti: Liferay je otevřená, rychle se rozvíjející platforma podporující technologické standardy, které zefektivňují realizaci náročných požadavků našich klientů. V byznysové oblasti ocení naši klienti efektivně využité investice a nízké provozní náklady.

Griesser AG

Griesser AG je švýcarská společnost s dlouhou tradicí a zároveň jeden z předních výrobců stínicí techniky v Evropě s výrobními závody hned v několika zemích – Švýcarsku, Rakousku, Německu a Francii. Další pobočky se nachází v Itálii a Španělsku.

Dostali jsme za úkol vytvořit intranet, B2E portál, který zlepší komunikaci a zjednoduší některé administrativní procesy uvnitř společnosti.

Nový intranet

V roce 2019 jsme společnosti Griesser AG dodali nový intranetový portál na platformě Liferay Portal CE a dále společně s klientem pracujeme na rozvoji jeho funkcí. 

Portál je napojen na všechny důležité systémy zákazníka, např. dokumentové úložiště Sharepoint, aplikaci pro týmovou komunikaci a spolupráci MS Teams a další. Zpětně jsou z portálu poskytovány informace pro mobilní aplikaci třetí strany.

Specifické požadavky

Vzhledem k mezinárodnímu charakteru společnosti bylo jedním z hlavních požadavků vytvoření 4 jazykových mutací intranetu. Část obsahu je společná napříč celou organizací, ale zároveň obsahuje části odlišné obsahem dle lokality jednotlivých poboček a výrobních závodů.

Pro potřeby zákazníka jsme vytvořili např. i formuláře pro schvalování interních investic a účely oddělení HR.