Přejít k obsahu
Digitalizace dokumentů & DMS Digitalizace dokumentů & DMS - icon

Digitalizace dokumentů & DMS

Řešení pro rychlé schvalování, elektronické podepisování i přehledná archivace dokumentů ušetří neskutečné množství času a peněz.

DMS je zkratka pro Document Management System (DMS), tedy systém, který nedovolí dokumentům, aby se zatoulaly, ztratily nebo je někdo zapomněl schválit. Podle naší legislativy jsou klasické papírové i elektronické dokumenty stejně platné a významné, proto je potřeba mít dobrý systém, který dokáže množství elektronických dokumentů zpracovávat a uchovávat podle jejich životního cyklu.

V posledních letech jsme zrealizovali celou řadu významných DMS projektů. Máme zkušenosti s elektronizací dokumentových procesů, řízením celého životního cyklu od skenování po archivaci, konverzemi dokumentů do PDF, PDF/A, elektronickým podepisováním, automatickou validací podpisů a přepodepisováním dokumentů. Naše řešení stavíme na nástrojích ECM Alfresco, Adobe AEM a Liferay portál.

Akcenta / ČSÚD

Československé úvěrní družstvo, dříve Akcenta, je poskytovatelem služeb na českém finančním trhu a podléhá dohledu České národní banky, stejně jako banky, pojišťovny a další finanční instituce. Své služby poskytuje svým členům, kterými mohou být jak fyzické, tak právnické osoby nebo občanská sdružení či neziskové organizace.

Komplexní agendové řešení

Společnost Cleverbee nabídla své služby při řešení životního digitálního cyklu dokumentů v organizaci. Jednalo jak o interní dokumenty (vnitřní předpisy, zápisy z porad, atd.), tak dokumenty vztahující se ke klientům – řešení úvěrových případů. Pro všechny agendy byla vypracována analýza životního cyklu dokumentu a navrženo řešení pro daný typ dokumentu. Toto řešení pokrývalo zejména procesní cyklus dokumentu a proces ukládání a archivace dokumentu včetně metadat a auditních informací.

 

Open Source tandem

Základem celého řešení je dokonalé spojení dvou Open Source systémů. ECM Alfresco, zajišťuje celý životní cyklus dokumentových agend. Druhý systém CAS Apereo poskytuje autetikační a SSO služby jednotného přihlášení uživatelů.